Name : DC24V/12V Elevator Push Button For Lift Elevator Panel
Operation distance : 0.3-0.6mm
VAC : DC24V/12V
Warranty : Lifetime
Project Solution : total solution for projects
Used for : OTIS lift
Style : Modern design
Type : Elevator Push Button
led color : white ,blue ,red
Size : 27mm
Life Span : > 3million
Cutout Dimension : 36mm
DC24V/12V Elevator Push Button For Lift Elevator Panel
Elevator push button manufactruy for OTIS ,KONE , etc . And we also accpet the custom-made button.
Product description
| Model Number | CZBS 6003 |
| Product name | Push button for elevator |
| Voltage | DC24V/12V |
| Life Span | >3million |
| Operation pressure | 2.5-5N |
| Maximum distance | 0.9-1.1mm |
| Used for | Elevator ,lift |
| Delivery | DHL, TNT, FedEx , Air, Sea, |
| Supply Ability | 10000 piece/ pieces per Month |
| Package Details | Carton/Wooden Case |
wire conection
FAQ
Should you have any question ,pls do not hesitate to contact me.
DC24V 12V Elevator Push Buttons For Lift Elevator Control Panel Images |